Pupa pro Treedom

Sociální problematika a životní prostředí jsou hodnoty, na které společnost PUPA odjakživa klade důraz.

Na Vánoce 2020, u příležitosti uvedení nové kolekce kazet Squirrel, se Pupa Milano rozhodla vysadit spolu s Treedom 1000 nových stromů v Ekvádoru a Keni a založit tak les PUPA. Budou v něm kávovníky, pomerančovníky, citroníky, hřebíčkovce a bílé mangrovníky, které za 10 let pohltí z atmosféry 260 000 kg CO2, tedy množství, které by dokázalo naplnit 1354 kamionů!

A pokud si koupíte kazetu Squirrel 4, získáte naši tašku z přírodní tkaniny, exkluzivně online .*

SQUIRREL: KOLEKCE

PUPA představuje SQUIRREL, kolekci kazet 2020 se strohým minimalistickým designem, který se vyznačuje jemnými liniemi. Vytříbená a trendy chromatická paletka v delikátních, ale zároveň intenzivních barvách: růžová, jasně oranžová a šalvějová ladí s neodmyslitelnou červenou.

PROČ TREEDOM?

Treedom je jediná webová platforma na světě, která umožňuje na dálku zasadit strom a sledovat online vývoj projektu, jehož realizaci se takto napomáhá. Všechny stromy jsou sázeny přímo místními zemědělci a jsou proto přínosem pro životní prostředí, společnost i ekonomiku.

Kromě pohlcování CO2 zaručují stromy z našeho lesa i další užitek:

Zajištění potravy: plody těchto stromů bude možné okamžitě konzumovat nebo je zpracovávat tak, aby byly vhodné ke konzumaci, čímž se zajistí stálý zdroj potravy.

Ekonomický rozvoj: plody stromů a produkty získané jejich zpracováním mohou být uvedeny na lokální trhy a nabídnou tak možnost výdělku.

Ochranu životního prostředí: stromy jsou vysazovány do agrolesnických systémů, které umožňují prospěšnou interakci mezi různými druhy a jejich pozitivní dopad na prostředí a půdu.

PROČ KEŇA A EKVÁDOR?

V Keni je hlavním cílem činnosti Treedom podporovat mezi zemědělci snahu o zalesňování menších území a jejich aktivní účast na těchto činnostech.

L’Ekvádor je jedním z oněch přírodních pokladů, které jsou čím dál cennější. Patří mezi země, které se označují jako „megadiverzní“, což vypovídá o jejich obrovském bohatství a specificitě jejich ekosystémů.

Les PUPA

* Akce platí online do vyčerpání zásob.